خانه / دسته‌بندی نشده / چند باور غلط مردم!
باور غلط زن مردم

چند باور غلط مردم!

TopGood

از قدیم و قدیمی ها و همچنین از افراد مختلف حرفهای زیادی در موضوعات گوناگون میشنویم که بعضی از این صحبت ها باعث تعجب ما شده و بعضی دیگر را به راحتی می پذیریم. در حالی که بسیاری از این صحبت ها صحت ندارد!! آنها باور غلط هستند. با ما باشید

برای ورزش و بدنسازی

باور غلط شامپو مو بدن بدنسازی مردم شاد دندان خواب

برای ورزش در كلاس بدنسازی

بدترین محل برای ایستادن در كلاس‌های بدنسازی و ورزش، ردیف جلو و روبه‌ روی آینه است! شاید به دلیل این‌كه خودتان را در آینه ببینید، جایتان را تغییر دهید، اما نتایج یك بررسی كه در سال 2003 انجام شده است، نشان داده است اگر خودتان را هنگام انجام تمرینات ورزشی نبینید، بهتر است. در این تحقیق، 58 زن كه شدت و نوع ورزش یكسانی داشتند، مورد بررسی قرار گرفتند و نتایج تحقیقات نشان داد آنهایی كه هنگام انجام تمرین‏های ورزشی خودشان را در آینه می‏دیدند در مقایسه با افرادی كه در اتاقی بدون آینه ورزش می‏كردند احساس بدتری نسبت به بدنشان داشتند. بهتر است جایی از كلاس را كه روبه‌روی آینه نباشد و در ضمن بتوانید تمرینات را به خوبی ببینید و تمركز داشته باشید، انتخاب كنید.

باور غلط : بدنسازي در سنين پائين موجب كوتاهي قد مي شود
خير! اين تصوري است كه از سالهاي گذشته در اذهان مردم به جا مانده در صورتيكه كار با وزنه موجب تحريك بدن به ترشح هورمون رشد و تراكم استخوانها ميشود حتي به اثبات رسيده كه در سنين نزديك به بلوغ كار با وزنه براي پسران موجب ضخامت استخوانها مي شود.

باور غلط : هرچه زمان بيشتري در باشگاه بگذرانيد، نتيجه ي بهتري خواهيد گرفت!

 واقعيت: اگر فکر مي کنيد با تبديل باشگاه به خانه ي دومتان نتيجه ي بهتري خواهيد گرفت، کاملاً در اشتباهيد! تمرينات بيش از حد رشد ماهيچه ها را متوقف مي کند و به جاي اينکه بدن شروع به دوباره سازي بافت هاي ماهيچه اي کند، آن ها را از بين ميبرد. به ياد داشته باشيد که بايد تلاش کنيد تا زيرکانه تر ورزش کنيد، نه سخت تر. زماني را که در باشگاه مي گذرانيد، خوب تلاش کنيد. اما بعد به ماهيچه هايتان فرصت استراحت کردن دهيد تا بزرگتر و قوي تر شوند. اگر تمريناتتان بيش از يک ساعت طول مي کشد، شايد بين سِت ها زمانتان را بيهوده تلف مي کنيد و يا اينکه خيلي پرتلاش ورزش نمي کنيد.

 

استفاده از هدفون

باور غلط شامپو مو بدن بدنسازی مردم شاد دندان

برای استفاده از هدفون

بدترین محل‏ها برای استفاده از هدفن هواپیما، قطار یا ایستگاه مترو است! هرچند شاید در ظاهر گوش دادن به موسیقی دلخواه از شنیدن سروصدای موجود در این محل‏ها بهتر باشد، اما بررسی‏ها نشان داده است استفاده از هدفن در محیط‏های پر سر وصدا احتمال بلندتر كردن صدا را بیشتر می‏كند. محققان دانشگاه هاروارد دریافته‏اند افراد در محیط‏های آرام صدا را در سطح ایمن‏تری تنظیم می‏كنند، اما وقتی صدای زمینه‏ای مانند سر و صدای سالن هواپیما به محیط اضافه می‏شود تا 80 درصد و تا 89 دسی بل صدا را بالا می‏برند. این میزان بلندی صدا در طولانی‌مدت می‏تواند در افراد آسیب شنوایی ایجاد كند. بهتر است در محل‏های پر سر و صدا از هدفن استفاده نكنید، هرچند در بررسی محققان دانشگاه هاروارد مشخص شد تنها 20 درصد افراد مورد مطالعه با بالا رفتن سر و صدای محیط استفاده از هدفن را كنار گذاشتند.

در رابطه با تلفن همراه

باور غلط شامپو مو بدن بدنسازی مردم شاد دندان خواب

تلفن همراه باعث سرطان می شود

جواب قطعی در این باره وجود ندارد ولی اکثر افراد با این تصور غلط مخالفند. حقیقت اینست که تکنولوژی تلفن همراه به سرعت در حال پیشروی است و در حال حاضر، درصد سرطان زایی آن نسبت به قبل کمتر است. اگرچه بررسی ارتباط بین تلفن همراه و سرطان مغز بسیار مشکل است ولی مطالعات اخیر نشان داده که هیچ ارتباطی بین تلفن همراه و سرطان مغز وجود ندارد. اما بعید نیست که هر اشعه ای و هر موجی برای مغز خطرناک باشد.

 

در رابطه با خواب

باور غلط شامپو مو بدن بدنسازی مردم شاد دندان خواب

باور غلط : ویتامین c جلوی خوابیدن را می گیرد

اشتباه است! سختی هضم آب پرتقال در شب و بروز ناراحتی های گوارشی است. در این میان ویتامین c نقشی در خوابیدن یا نخوابیدن بازی نمی کند.

باور غلط : ورزش کردن برای خوابیدن خوب است

هم درست است و هم اشتباه!  فعالیت فیزیکی برای خوابیدن خوب است اما نه از نوع تقویت کننده ماهیچه ها مثل پیاده روی یا ژیمناستیک در آب. این نوع فعالیت ها سبب افزایش دمای بدن بعد از 17 ساعت شده و فرد را هوشیار می کند، در حالی که کاهش دمای بدن نیاز ضروری برای به خواب رفتن است، پس اگر ورزشکار هستید و مشکل خواب دارید، بهتر است از انجام ورزش های شدیدی مثل تنیس و دو خودداری کنید.

باور غلط : برخی مواد غذایی خواب آورند

 اشتباه است!  هیچ نوع غذایی وجود ندارد که به شما کمک کند راحت بخوابید. آنچه در خوب خوابیدن به شما کمک می کند انتخاب یک رژیم صحیح غذایی و هضم خوب است. شب ها هضم پروتئین و چربی ها سخت تر است چون ما فعالیت زیادی نداریم. غذا نخوردن در شب هم درست نیست چون گرسنگی سبب بیدار شدن شما در طول شب می شود.

باور غلط : قهوه جلوی خوابیدن را می گیرد

اشتباه است!  قهوه می تواند مانع از خوابیدن شود اما نه در تمام مردم. این موضوع در رابطه با چای و نوشیدنی هایی با پایه کولا هم صادق است.

باور غلط : صحبت کردن هرچند زیاد با تلفن همراه ، تاثیری بر خواب ندارد

 اشتباه است! تحقیقات نشان داده است سه ساعت حرف زدن با تلفن همراه در طول روز می تواند خواب را مختل کند و مانع از برنامه ریزی صحیح فرد برای فردایش شود.

باور غلط : برای بیدار شدن فرقی در وجود داشتن یا نداشتن نور نیست

اشتباه است!  متخصصان پیشنهاد می کنند، صبح پنجره ها را باز کنید و اجازه بدهید قبل از بلند شدن از رخت خواب حدود یک ساعت نور طبیعی درون اتاق بتابد. سلول های چشمی این نور را جذب کرده و به مغز پیام بیدارباش می فرستند. این پیام ریتم شب و روز و خواب و بیداری را در بدن تنظیم می کند.

قبل از خوابیدن نباید از رایانه استفاده کرد

این بار درست است!!  صفحه مانیتور نور زیادی تولید می کند که روی ساعات خواب شما تاثیر می گذارد. در ضمن اینترنت وسیله جستجوی بسیار جذابی است که به ویژه استفاده از آن در آخر شب سبب می شود فرد گذر ساعت را متوجه نشده و دیر به رخت خواب رفته و دچار کمبود خواب شود.

در مورد جوش صورت

باور غلط شامپو مو بدن بدنسازی مردم شاد دندان

– آیا شما هم صورت خود را چندین بار در روز می شوئید، به این امید که جوشها کم شوند؟

– آیا از خوردن شکلات و یا غذاهای چرب پر هیز می کنید، به این امید که وقتی به آینه نگاه می کنید، جوش جدیدی در صورت خود نبینید؟

– آیا آب بیشتری می نوشید ویا ورزش بیشتری می کنید تا از  عود جوشها جلو گیری کنید؟


– اگر پاسخ شما به این سؤالات مثبت است ، بدانید تنها نیستید! متأسفانه این باورهای غلط شیوع بالائی در جامعه دارد.


در اینجا به ذکر چند مورد از این باورهای غلط می پردازم…

باور غلط اول: “جوش در اثر چرک یا کثیفی و عدم رعایت بهداشت ایجاد می شود”
این یک باور اشتباه است! شتشوی زیاد صورت نه تنها باعث بهبود جوش نمی شود بلکه با خشک شدن صورت جوش تشدید می شود.التهاب و قرمزی جوش ناشی از عفونت نیست، بلکه در اثر پاسخ سیستم ایمنی بدن است.بهتر است افراد مبتلا به جوش  روزانه دو بار صورت خود را شسشو دهند

باور غلط دوم: ” جوش در اثر خوردن گرمی ایجاد می شود”

 ارتباط مستقیمی بین خوردن انواع غذاها و جوش صورت وجود ندارد.مطالعات علمی نشان داده یک ارتباط غیر مستقیم بین خوردن غذاهای پر کالری وچاق کننده و جوش وجود دارد.یعنی مصرف زیاد این نوع مواد غذایی در افرادیکه مبتلا به جوش هستند، جوش را تشدید می کند. بطور کلی افراد مبتلا به جوش بهتر است از خوردن بیش از حد معمول غذاهای پر کالری مثل مصرف زیاد قند و نشاسته ، چربی های اشباع(روغن ) پرهیز کنند.نه اینکه این مواد را اصلاً مصرف نکنند، بلکه در حد معمول مصرف کنند.

باور غلط سوم: ” جوش صورت وبدن در اثر کثیفی خون ایجاد می شود”
این باور اشتباه در سالهای اخیر رواج یافته است.جوش یا آکنه یک تغییر فیزیولوژیک دوران بلوغ بوده وافراد مبتلا به جوش هیچگونه ایرادی در خون خود ندارند.

درباره بهداشت مو

باور غلط شامپو مو بدن بدنسازی مردم شاد دندان

باور غلط : کوتاه‌ کردن زود به زود موها باعث می‌شود موها سریع‌تر رشد کنند.

واقعیت: موهای شما در هر ماه، یک تایک و نیم سانتی‌متر رشد می‌کند، چه آنها را قیچی کنید و چه به حال خود رهایشان کنید. البته ممکن است در تابستان موها اندکی سریع‌تر رشد کنند ولی شما نمی‌توانید با کمک قیچی آرایشگری کاری بکنید که سرعت رشد موهایتان افزایش یابد. در واقع، کوتاه‌کردن موها یک کار انجام می‌دهد: انتهای خراب و دو شاخه موهایتان را حذف می‌کند و باعث می‌شود موهایتان ظاهر بهتری پیدا کنند.

باور غلط : اگر یک موی سفید را بکنید، به جای آن دو سه تار موی سفید جدید درمی‌آید.

واقعیت: اگرچه این مطلب یک افسانه است و حقیقت ندارد ولی کندن موها عادت بدی است. کندن موها به ریشه آنها آسیب می‌زند و باعث ایجاد عفونت یا اسکار (جوشگاه) می‌شود، یعنی جای آن باقی مانده و مویی در آنجا رشد نمی‌کند.

باور غلط : شستشوی موها با آب سرد پس از شامپو زدن، باعث درخشندگی موها می‌شود

واقعیت: این کار ممکن است خواب را از سر شما بپراند ولی تاثیری در درخشندگی موهای شما ندارد!!

باور غلط : برای اینکه موهایتان واقعا تمیز شود، باید چند بار آنها را شامپو بزنید و بشویید.

واقعیت: یک بار شامپوزدن و شستشوی درست هم همین کار را می‌کند.

باور غلط : اگر در روز ۱۰۰ بار موهایتان را برس بزنید، برای موها خیلی مفید است.

واقعیت: برس زدن فقط برای این است که به موها حالت بدهید. برس‌زدن زیادی، موها را از فولیکو‌ل‌های‌شان بیرون می‌کشد و تارهای مو را ضعیف می‌کند. همچنین برای موهای چرب، مناسب نیست چون موجب چرب شدن بیشتر مو می‌شود.

باور غلط : با کمک برخی محصولات آرایشی، می‌توان انتهای دو شاخه موها را ترمیم کرد.

واقعیت: وقتی موها دو شاخه می‌شوند، دیگر این اتفاق افتاده و تنها کاری که شما می‌توانید انجام دهید، این است که قیچی را بردارید و آنها را ببرید. البته برخی آرایشگران با کمک مواد آرایشی خاصی که حاوی موم هستند، کاری می‌کنند که انتهای دوشاخه موها به هم چسبیده و کمتر جلب توجه کند. اما عقل می‌گوید که همان قیچی‌کردن، کار راحت تری است.

استرس باعث ریزش موها می‌شود.

واقعیت: موهای شما همیشه در حال ریزش هستند و به‌طور طبیعی روزانه ۵۰ تا ۱۲۰ تار موی شما می‌ریزند ولی این امکان وجود دارد که وقتی شما به طرز وحشتناکی دچار استرس هستید (یعنی یک چیزی در حد طلاق گرفتن یا از دست دادن شغل) چند تار مو بیشتر بریزد. البته بارداری و مصرف برخی آنتی‌بیوتیک‌ها هم همین اثر را دارند ولی مهم این است که بعد از گذشت چند هفته، وقتی اوضاع رو به راه شد، این موها دوباره رشد می‌کنند.

 باور غلط : مو با تراشيدن، پرپشت مي شود!

واقعیت : تعداد فوليكول‌هاي موي ما در زندگي جنيني‌مان مشخص مي‌شود و بعد از تولد ديگر فوليكول مويي ساخته نمي‌شود. اين فوليكول‌ها فقط مي‌توانند دچار تغيير شوند؛ به طور مثال موي درون‌شان ضخيم مي‌شود. موها تقريبا حالت مثلثي دارند؛ يعني نوك مو كه از پوست خارج شده و دور مي‌شود، نازك‌تر از بخش انتهايي است كه به پوست چسبيده. براي همين است كه اگر سطح مقطع ضخيم نزديك پوست را قطع كنيم و با تيغ بتراشيم، دو روز بعد موها شروع به رويش مي‌كنند و ما سطح مقطع زبر آن را حس مي‌كنيم و گمان مي‌كنيم چه‌قدر بيشتر شده است!

باور های نادرست غذایی

باور غلط شامپو مو بدن بدنسازی مردم شاد دندان

باور غلط : غذاهایی که روی بر چسب آنها عنوان کم چرب ذکر شده باشند همیشه جزء انتخاب های سالم غذایی محسوب می شوند!!

حقیقت امر: غذاهای کم چرب نیز ممکن است محتوای کالری بالایی داشته باشند. عنوان کم چرب روی غذاها بدین معناست که این غذا نسبـت به دیگر موارد مشابه در حدود 30% چربی کمتری دارد. لذا اگر غذای مذکور ذاتا بسیار پر چرب باشد (مثل یک دونات) نسخه کم چرب آن نیز محتوای چربی بالایی دارد. در ضمن بسیاری از محصولات کم چرب محتوای بالایی از شکر و کربوهیدرات ساده را دارند بنابراین بر چسب را به دقت ملاحظه کنید و صرفا با دیدن عنوان کم چرب روی مواد غذایی آنها را خریداری ننمایید.

باور غلط : اگر قصد کاهش وزن دارید می بایست غذاهای نشاسته ای را به طور کامل کنار بگذارید!

حقیقت امر: حذف غلات از رژیم غذایی می تواند منجر به کمبود مواد مغذی مورد نیاز در بدن و ایجاد عوارضی گردد.  غذاهای نشاسته ای مانند: برنج، نان ، ماکارونی و سیب زمینی می بایست در حدود یک سوم از هر وعده غذایی ما را تشکیل دهند ، این امر بدین معناست که برای پیروی از یک رژیم غذایی متعادل می بایست وعده های غذایی را بر پایه این مواد (غله) طرح ریزی کنیم ولی می توانیم انتخاب های سالم تری داشته باشیم برای مثال انواع محصولات غله سبوس دار را به جای منابع کربوهیدرات ساده مصرف نماییم.

باور غلط : رمز یک رژیم غذایی سالم کمتر غذا خوردن است.

واقعیت امر: وقتی صحبت از رژیم غذایی سالم می باشد نکته کلیدی رعایت تعادل و توازن در رژیم غذایی می باشد. برفرض شما کم بخورید اما فقط غذاهای غنی از چربی و نمک و شکر را بخورید این کار چه کمکی را به سلامت شما خواهد کرد؟ برخی افراد مقادیر بیش از حدی از چربی، نمک و شکر را دریافت می کنند در حالی که مقادیر کافی از سبزی ، میوه و فیبر را دریافت نمی کنند. هر چند این امر صحیح است که بسیاری از ما بیش از حد می خوریم ولی یک رژیم غذایی سالم به معنای مصرف طیف وسیع و متنوعی از انواع غذاها ولی در اندازه صحیح است.

در مورد بهداشت دندان

باور غلط شامپو مو بدن بدنسازی مردم شاد دندان

باور غلط : در عصب کشی، عصب دندان کشته می شود!

خیلی ها فکر می کنند با عصب کشی، عصب دندان شان کشته می شود ولی واقعیت این است که عصب دندان شان قبلا در اثر عفونت، مرده است و با عصب کشی این عصب مرده از داخل دندان خارج می شود و فضای داخل دندان با مواد دندانی پر می شود.

باور غلط : جرم گیری به مینای دندان آسیب می رساند!

بیشتر مردم تصور می کنند جرم گیری دندان موجب نازک شدن مینای دندان و پوسیدگی آن می شود اما در واقع، هنگامی که جرم روی دندان ها تشکیل می شود، لایه ای روی دندان ها قرار گرفته و آن را از تحریکات سرما و گرما حفظ می کند. به هنگام جرم گیری این لایه برداشته می شود و حساسیت به سرما و گرما در دندان ها رخ می دهد و این باور غلط را به وجود می آورد که دندان ها در اثر جرم گیری تراشیده شده و خالی شده اند. باید توجه داشت که اساسا دستگاه جرم گیری قادر به تراش دندان نیست و این حساسیت تنها به علت برداشته شدن لایه جرم است. تنها وسایلی که قادر به تراش دندان ها هستند، فرزهایی هستند که سر الماسی و یا کارباید دارند و روی مته دندانپزشکی سوار می شوند.

باور غلط : عمر دندان های شیری تا ۷سالگی است

در میان مردم این باور غلط وجود دارد که عمر دندان های شیری تا ۷سالگی است. این تصور باعث شده در حفظ و بهداشت دندان های شیری سهل انگاری شود. حدود ۷۰درصد از ناهنجاری های دندانی در سنین بالا ناشی از کم توجهی به دندان های شیری و زود از دست دادن این دندان ها است. زود از دست دادن دندان های شیری که باید تا سن ۱۰ تا ۱۲ سالگی حفظ شوند باعث می شود فضای خالی آنها توسط دندان های مجاور پر شود که این مشکل باعث می شود جایی برای رویش دندان های دایمی وجود نداشته باشد و ناهنجاری های دندانی و فکی ایجاد شود. افتادن دندان های شیری از شش و هفت سالگی آغاز می شود و تا۱۰ـ ۱۲سالگی ادامه می یابد؛ بنابراین والدین باید درست مانند دندان های دایمی از دندان های شیری هم مراقبت کنند و برای ترمیم و عصب کشی این دندان ها به دندانپزشک مراجعه کنند.

در مورد شامپو ها

باور غلط شامپو مو بدن بدنسازی مردم شاد

باور غلط : تاثیر شامپوها با آب گرم افزایش پیدا می کند

بسیاری عادت دارند سر خود را با آب گرم بشویند و معتقدند این کار چربی موها را تمیزتر کرده و شامپو نیز بهتر کف می کند اما این باور تا حد زیادی نادرست است. بهتر است قبل از مصرف شامپو موها را با آب ولرم بشویید. هنگام آبکشی موها، ابتدا با آب گرم و در انتها با آب ولرم و حتی سرد موها را بشویید تا منافذ غدد چربی پوست سر بسته شود. این کار موجب می شود تا موها دیرتر چرب شوند. استفاده از آب گرم به تنهایی توصیه نمی شود.

باور غلط : شستشوی مو، هرچه بیشتر؛ بهتر

برخی معتقدند باید هر روز موهایشان را شامپو بزنند. برخی نیز معتقدند هر هفته یکبار شامپو بزنند. در حقیقت فاصله شامپوکردن موها بستگی به نوع مو دارد. به طور کلی مواد شوینده برای زدودن چرک و آلودگی های محیطی و ترشحات چربی و غدد سباسه و عرق استفاده می شود. اگر موهایتان زود کثیف و چرب می شود، دفعات شستشو می تواند اضافه شود اما باید به خاطر داشت که شستشوی زیاد همواره با شانه زدن موجب شکستگی موها می شود. در موهای چرب، شستشوی حداکثر هفته ای ۳ بار با شامپوی مخصوص موی چرب توصیه می شود. به خاطر داشته باشید غلافی که به طور طبیعی دور مو وجود دارد، همراه مقداری چربی که از غدد چربی پوست سر ترشح می شود مانند لایه ای روی ساقه مو را گرفته و مانع تبخیر آب در ساقه مو می شود. به هر دلیلی اگر این غلاف آسیب ببیند، قدرت نگهداری آب کم و در نهایت مو خشک و شکننده می شود که یکی از علت های مهم آن شستشوی زیاد و مصرف مواد شوینده نامناسب است.

باور غلط : شامپوها هرچه قوی تر، بهتر

هرچند شامپوهای قوی موهای چرب را بهتر تمیز می کند، اما مصرف آن در درازمدت به هیچ وجه توصیه نمی شود. چنانچه مو و پوست سرتان چرب باشد بهتر است از شامپوی گیاهی استفاده کنید، چون شستشوی مرتب مو با شامپوهای قوی و شیمیایی به موی سر آسیب می رساند. به یاد داشته باشید یک شامپو باید قدرت پاک کنندگی ملایمی داشته باشد. شامپویی که کل چربی موها را بزداید شامپوی مطلوبی نیست.

باور غلط : شامپوهای ویتامینه، مو را تقویت می کنند

تمام کسانی که از شامپوهای ویتامینه یا تقویت کننده استفاده می کنند از پانتنول در داخل شامپو استقبال می کنند. این ویتامین، به عنوان حالت دهنده و نرم کننده در شامپوها، اسپری مو و حالت دهنده های مو مصرف فراوانی دارد. در فرآورده هایی که به منظور مراقبت از مو تولید می شوند، پانتنول میزان آب ساقه مو و در نتیجه الاستسیته آن را افزایش می دهد. پانتنول می تواند از مناطق فاقد کوتیکول وارد ساقه مو شود و حالت پذیری، درخشش و نرمی مو را افزایش داده و از الکتریسیته ساکن آن بکاهد. با تمام این خواص مثبت پانتنول تاثیری بر افزایش ضخامت مو به طور دایم ندارد. در واقع به علت جذب آب توسط این ویتامین موها قدری ضخیم تر به نظر می رسد که البته پس از مدتی از بین می رود. حنتی به گفته بسیاری از متخصصان،تقریبا تمامی ویتامین ها برای رشد موها ضروری است، اما باید بدانید بسیاری از ویتامین ها که نام آن روی شامپوها درج می شود اصولا به داخل مو نفوذ نمی کند و ذکر نام آنها صرفا یک نوع تبلیغ تجاری محسوب می شود و استفاده از این ویتامین ها هیچ تاثیری روی موهای شما نخواهد داشت. شرایط سخت تولید باعث شده بسیاری از شامپوها و محصولات آرایشی و بهداشتی مربوط به مو که ادعای ویتامینه بودن می کنند در حقیقت خالی از ویتامین موثر باشند.

باور غلط : شامپوهای تقویتی باعث رشد مو می شوند

شامپوهای تقویتی موجب رشد مو نمی شوند و این باور یکی از رایج ترین باورهای غلط در مو و شامپو است که سالانه در تمام دنیا موجب فروش میلیون ها شامپوی تقویتی موی سر می شود زیرا شامپوهای تقویت کننده ملکول های بزرگی دارند که جذب پوست سر نمی شوند. در عین حال، این شامپوها مانند لایه ای روی ساقه مو را می پوشانند و باعث ترمیم آسیب های آن می شوند اما بر رشد مو تاثیری ندارند. حتی اگر رشد مو کم است علت آن شامپو نیست، چون بزرگ ترین خاصیت یک شامپو تمیز کنندگی موست و بزرگ ترین آسیبی که ممکن است موها دیده باشند آسیب دیدگی به علت استفاده از رنگ های مو و دکلره کردن و غیره است که برای این کار هم شامپوهای مخصوصی وجود دارد.

باور غلط : بعضی شامپوهاجلوی ریزش مو را می گیرند

بسیاری از مردم شامپوهای گران قیمت ویتامینه را برای جلوگیری از ریزش مو می خرند. در حالی که استفاده از شامپوها و لوسیون های حاوی ویتامین ها اصولا تاثیری در جلوگیری از ریزش مو ندارند و پس از شستشو با آب نیز تقریبا از دست می روند، بنابراین ارزش چندانی در افزودن اینها به مواد شوینده وجود ندارد ویتامین ها به ویژه ویتامین های C و E خاصیت زدودن رادیکال های آزاد را دارند و در سطح پوست اگر به حالت ثابت باقی بمانند، می توانند تا اندازه ای در پیشگیری از آسیب های پوستی و تیره در مقابل نور آفتاب موثر باشند ولی روی موها که فاقد خواص پوست زنده هستند چنین اثراتی ندارند. اکثر شامپوهایی که تحت عنوان جلوگیری از ریزش مو با قیمت های گزاف فروخته می شوند در واقع شامپوهای بسیار ملایمی هستند که به ساقه مو آسیب نمی رسانند و به نوعی ساقه موهای باقی مانده را محافظت می کنند.

منبع khorafat3000.blogfa.com

قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

TopGood

TopGoodاز قدیم و قدیمی ها و همچنین از افراد مختلف حرفهای زیادی در موضوعات گوناگون میشنویم که بعضی از این صحبت ها باعث تعجب ما شده و بعضی دیگر را به راحتی می پذیریم. در حالی که بسیاری از این صحبت ها صحت ندارد!! آنها باور غلط هستند. با ما باشید برای ورزش و بدنسازی برای ورزش در …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0

درباره topgood

Profile photo of topgood
در صورت تمایل برای حمایت مالی از ما «کلیک کنید»

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به نوارابزار